Tek Mesaj görüntüleme
  #1 (permalink)  
Eski 14-09-2017
Savas Savas kullanıcısı çevrimdışı
Junior Member

Giriş tarihi: Sep 2017
Standart Basur ve rektum kanseri

hocam meraba. 30 yaşında bir erkeğim. 5 yıldır basur sorunum var ama özellikle son 2 yılda basrum 4. seviyeye geldi galiba.son 2 yıldır dışkılama yaparken sürekli parmakla destekliyorum.ilk dışkıyı yaptıktan sonra parmağı makata sokup içerde kalan dışkıyı çıkartıyorum.iç hemoroitlerim galiba dışkıyı tam boşaltmasını engelliyor fazla büyüdükleri için.dışkılamak benim kabusum oldu ve biliyorum bunu benim hatalarım yüzünden olay bu hale geldi başta doktora gitmeye utanmak. ama şu anda utanmaktan ziyade korkuyorum çünkü

galiba bu parmakla çıkarma işlemleri sırasında rektuma zarar verdim 3 defa rektal kanama oldu az biraz.rektumda bu kanama sonucu şişlikler oldu galiba parmakla hissediyorum bunlar daha öncede varmıydı bilmiyorum yoksa bu olayda sonramı oluştu kestiremiyorum.

hocam sizler parmakla muhayene yaptığınızda rektumda bişeylerin ters gittiğini nasıl anlıyorsunuz nasıl bir kitle hissetmeniz gerekiyorki hastayi kolonoskopiye yönlendiriyorsunuz?. benim kendim yaptğım olayda hissettiğim şişlikler rektumun doğal yapısımı acaba? İNŞALLAH doğal yapısıdır

Birde hocam insan benim yaptığım şekilde sürekli parmakla dışkılamayı yapıyorsa tek başına bu kanser sebebi olur mu?ben kendi kendimi bu şekilde kanser hastası edebilirmiyim?

şimdiden çok teşekkür ederim İNŞALLAH bu korkularımı yendeme yardımcı olursunuz