Tek Mesaj görüntüleme
  #3 (permalink)  
Eski 06-06-2019
Eczmuti Eczmuti kullanıcısı çevrimdışı
Junior Member

Giriş tarihi: Jun 2019
Standart kolonoskopi sonucu

hocam iyi bayramlar iyi çalısmalar. ben 31 yasındayım benim adım ............................. hocam şikayetim : 1 haftadan beri iç çamasır hergün degistirdim çünkü kirletiyordu buyuk abdestte hafif kaçak oluyordu bide makatta akıntısı geliyordu
2-3 gunde bi tuvaletim yapardım sanki tuvelatım gelmiş gibi hissediyorum zorlanıyorum gelmiyor demekki yok 117 kiloydum boy 1,85. alkolu 1 aylık içmedim bıraktım 108 kiloyu dustum oruc tutmadım ama nasıl olduysa anlayamadım hocam .2 nci hafta normala döndüm ve gastro uzmanı gittim şikayetimi aynısı anlattım kolonoskopi istedi
sonuç: DIŞ GÖRÜNÜM:NORMALDI
REKTAL TUŞE: SAAT 5 HIZASINDA REKTUM TARANFINDA FİSSÜR İLE ANAL KANALDA PAPİL HİPERTROFİSİ TUŞE EDİLDİ.
KOLONOSKOPİ:ÇEKUMA KADAR GÖZLENDİ TERMİNAL İLEUMA GEÇİLDİ.
TERMİNAL İLEUMDA MUKOZA RENK GÖRÜNÜM NORMALDI.ÇEKUMDA 3-4 MM ÇAPINDA POLİP İZLENDİ. BİYOSPİ FORSEPSİ İLE ÇIKARTILDI.İLEO-ÇEKAL VALF ÜZERİNDE LİPOM İZLENDİ BİYOSPİ ALINDI.TRANSVERS KOLON DA 1ADET SİGMOİD KOLONDA 2 ADET REKTUMDA 1 ADET 5 MM ÇAPINDA POLİPLER İZLENDİ BİYOPSİ FORSEPSİ İLE ÇIKARIDI. GÖZLENEN KOLON KISIMLARINDA ÇEKUM ÇIKAN KOLON TRANSVERS KOLON İNEN KOLON SİGMOİD KOLON VE REKTUMDA MUKOZA RENK GÖRÜNÜM SUB MUKOZAL DAMAR GÖRÜNÜMÜ VE HAUSTRASYON YAPISI NORMALDI.
RETROFLEKSİYONDA ANAL KANALDAN BAŞLAYIP REKTUMA DOĞRU UZANAN FİSSÜR İZLENDİ BİYOPSİ ALINDI..
1.ANAL FISSUR(SOLİTER REKTAL ÜLSER?)
2.ANAL KANALDA PAPİL HİPERTRFİSİ
3.KOLON POLİP
muayene eden dr dedi ki bi ilaç antibiotik devam edin olmazsa ilaç ilacı degistirecegiz olmadı mı ameliyata gönderecegim dedi patoloji sonucu beklemekteyim bu sonucu ameliyatlık bi durum var mı cevabı verirseniz seviririm iyi çalısmalar..