Taviloğlu Proktoloji

Taviloğlu Proktoloji (https://www.tavilogluproktoloji.com/)
-   Kabızlık (https://www.tavilogluproktoloji.com/kabizlik/)
-   -   Dışkıda zorlanma ve kanamalar için nasıl bir yol izlemeli? (https://www.tavilogluproktoloji.com/kabizlik/2363-diskida-zorlanma-ve-kanamalar-icin-nasil-bir-yol-izlemeli.html)

Mynet soru 21-11-2021 15:51

Dışkıda zorlanma ve kanamalar için nasıl bir yol izlemeli?
 
Hocam merak ettiğim soruları sizde buldum bende yaklaşık 3 senedir dışkıda zorlanıyorum. İlk zamanlar zaman zaman kanamalar da oluyordur ama bir süredir yok. Sadece tuvalette cok fazla zaman harcıyıp tamamen dışkılama yapamıyorum. Bunun yanı sıra karın agrısı da yapıyor bu durum zaman zaman. Bende bagırsaklarda bir problem olabileceğini düşündüm. Sizce bununla ilgili nasıl bir yol izlemeliyim? İlk başlangıcında doktora gittiğimde ilaç ve fitil vermişti sadece doktor. Ve bana acı yemek dokunduğunu belirtti. Yardımcı olursanız sevinirim.

DrTaviloglu 21-11-2021 15:55

Geçmiş olsun. Mesajınızda belirttiğiniz dışkılama zorluğu ve makattan kanama yakınmalarınız: hemoroid, makat çatlağı, makat darlığı, huzursuz bağırsak sendromu (İBS), makat sarkması, rektosel, anismus (makatın aşırı kasılması), bağırsak kanseri, rektum kanseri, makat kanseri, fekalom, vb. çeşitli nedenlerle görülür. Bu tür bir durumda incelemelere detaylı bir makat muayenesi ile başlanır. Tuvalette uzun süre oturma ve aşırı ıkınma yapma gibi alışkanlıkların, dışkılama zorluğuna yol açtığı bilinmektedir. Sorununuz için bulunduğunuz bölgede bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız yararlı olur. Yalnız proktoloji veya ‘’kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi’’ konularında İstanbul’da kendi kliniğinde hizmet veren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda, (0530) 326 06 96 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
Hemoroit, hemoroid tedavisi
www.youtube.com/drtaviloglu
https://www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
http://tr.linkedin.com/in/drtaviloglu


Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlı. Şuanki Zaman: 13:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Her hakkı saklıdır. Proktoloji Forumları