Tek Mesaj görüntüleme
  #1 (permalink)  
Eski 19-05-2016
Facebook soru Facebook soru kullanıcısı çevrimdışı
Senior Member

Giriş tarihi: Dec 2012
Standart Rektum ca için ameliyat, ilaç ve ışın tedavisi

hocam merhaba kıbrıs'tan yazıyorum. Ağabeyimi geçen hafta makatta kitle teşhisi ile tanıdıklar vasıtasıyle ayarlanan İstanbul da bir hoca'ya getirdim. Hoca kontrol ettikten sonra batın mr ı ve kolonoskobi istedi. Çıkan parçaları da patolojiye yolladı. mr temiz çıktı. Fakat kolonoskopide rektum ca teşhisi kondu. gelen patolojik sonuç inen kolonda invazyon izlenmedi, hiperplastik polipler ve orta diferansiye adenokarsinom ICD-0 kodu : 8140/3 di. Hoca ameliyat dedi bununla beraber kasların da alınması gerekeceğini ve kolostomi yapılacağını söyledi çünkü tümör aşağıya yakınmış bu tabiiki ağabeyimi psikolojik bunalıma soktu. ben başka çare yokmu dedim oda ilaç ve ışın tedavisi yapılarak tümörün küçültüleceğini ondan sonra yeterli mesafe sağlanırsa kaslara dokunmadan ameliyat yapılabileceğini söyledi. sizce bu doğru bir adım mıdır. kaslar alınsa bile yapay kas vs yapılamaz mı? internetten okuduğum kadarıyle bu branşta gerçekten çok bilgili olduğunuz gözüküyor. ikinci bir görüş olarak sizin öneriniz bizim için çok değerli .Konu hakkında yardımcı olursanız size minnettar kalırım.

saygılarımla,