Tek Mesaj görüntüleme
  #1 (permalink)  
Eski 20-05-2016
Mynet soru Mynet soru kullanıcısı çevrimdışı
Senior Member

Giriş tarihi: Dec 2012
Standart Anal fissür ameliyatı sonrası oluşan makat fistülü

Hocam merhaba.

Tam 2 ay önce Anal Fissür ameliyatı oldum. Uzun bir iyileşme dönemi geçirdim. Tam iyileştim derken şiddetli ağrılarım başladı. Ağrılarla beraber gelen iltihap ve kanamam oluyordu. Doktora gittim, bu sefer de fistül oluşumundan şüphelenerek alt batın emarı çektirdi.. Şuan emar sonucunu bekliyoruz fakat emarı çeken kişi çok bariz bir şekilde fistürü gördüğünü söyledi. Çok zor yürüyorum çok zor oturuyorum . Doktorum tekrar ameliyat gerekli dedi fakat ben çok korkuyorum. Ameliyattan sonra ki iyileşme sürecim çok zor olmuştu. Bu sefer de aynılarını yaşayıp daha sonrasında da gene iyileşememekten korkuyorum. Ve en çok merak ettiğim şey de fissür ameliyatından sonra fistül oluşması normal midir? Bu bir doktor hastası mıdır ? Genel cerrahi tıp merkezlerinde ameliyatsız lokal anastezili 10 dakikalık bazı işlemler varmış. Ve çoğunda da %90 etkili çözümler yazıyor. İnternetteki araştırma sonucumda bir çok bilgiye ulaştım. Doktoruma sorduğumda bu işlemler hakkında bilgisi olmadığını, tıp fakültesinde kendilerine öğretilmediğini yeni teknoloji olabileceğini söyledi.

Demem o ki siz normal ameliyat mı önerirsiniz yoksa bu 10-15 dakikalık lokal anestesili ( sanırım mynet sağlıkta yazan lazerli yöntemler bunlar ) yöntemlerimi önerirsiniz. Cevap verirseniz beni çok mutlu edersiniz.

Teşekkür ederim.

İyi Çalışmalar