Tek Mesaj görüntüleme
  #1 (permalink)  
Eski 28-03-2014
Mynet soru Mynet soru kullanıcısı çevrimdışı
Senior Member

Giriş tarihi: Dec 2012
Standart Anal ağrı neden olur?

Merhaba Korhan Bey,
1,5-2 ay önce hemoroid şikayetiyle hastaneye gittim. Kolonoskopi yapıldı. Bağırsaklar temiz çıktı. Yırtık var dendi. ................................. ve ................................krem kullanıyorum. Ancak kolonoskopden sonra şiddetli ağrılarım oldu. tekrar hastaneye gittim, kan pıtılaşması olmuş, ameliyatla aldılar. Akabinde ağrılarımın kesileceği söylenmesine rağmen şiddetli düzenli ağrılarım var. Özellikle wc sonrası bu ağrı çok daha şiddetleniyor. ................................ kullanarak atlatmaya çalıştım. ................................ kremi içeri uygularken 1-2 santim içeride anal çemberde kas kasılmasını andırır ciddi bir sertleşme farkettim. Özellikle ağrının olduğu zamanlarda anal bölge ciddi daralıyor.Afedersiniz parmağımla ilacı uygularken parmağımı içeri itmede sıkıntı yaşıyorum çünkü bölge çok dar ve ağrılı.Sanki lastik bir band var ve o bandı sıkmışsınız gibi. Sonra evde ................................ vardı. Bu durumu kas kasılması olarak yorumladığımdan onu sürerek denemek istedim. ................................ bölgedeki kasıntıymaksimum 30 dakka içinde gevşetti, kasılma geçince ağrı da geçiyor yada hissedilir bir şekilde azalıyor demeliyim. Sonra durumu şirket doktorumla paylaştım. ................................'in o bölge için uygun olmadığını kullanmamamı söyledi. Onun yerine ................................ suda eriyen bir ilaç verdi. Bu ilacı sabah ve akşam suda eritip içiyorum. Bu ilaçta ağrılarımı daha dayanılır hale getiriyor ve gevşemeyi hissediyorum.
Yaşadığım sorun nedir? Köklü tedavisi nasıl olur?
Saygılarımla
................................