Tek Mesaj görüntüleme
  #1 (permalink)  
Eski 17-07-2016
Mynet soru Mynet soru kullanıcısı çevrimdışı
Senior Member

Giriş tarihi: Dec 2012
Standart Kıl dönmesi ameliyatı sonrası açık yarayı kapatma

Merhaba hocam. ben 2014 yılı ocak ayında kıl dönmesi ameliyatı oldum. Flap kaydırma tekniği ile. ameliyattan sonra yaklasık 2,3 hafta dikişler üzerimde kaldı. Düzenli olarak pansumana gitmekteydim. Ama bi gün pansumana gittigimde pansumanı yapan doktorun bana dikişlerden 2,3 tanesinin attığını söyledi ve düzenli pansumanla kapanacağını söyledi. 2014 marttan beri pansuman yaptırmama rağmen hala o dikişin attığı yer düzelmedi. tam iki kalçanın birleştiği yerde asıl ameliyat yapılan yerle hiç alakası olmayan bi yerde bu yırtık. 3,4 cm boyutunda ve gerçekten bıktım artık. 2 senedir hiç bişeyin faydasını göremedim. nice doktora gittim nice pansuman nice ilaç nice krem kullandım hala düzelmedi. Asit borik kullandım pansumanda, gümüş nitrat çubuğuyla yaktım olmadı kremler sürdüm olmadı en sonunda bal sürdüm oda fayda etmiyo. lütfen artık bana bi yardım edin. Hayatımdan soğudum resmen hiçbişey yapamaz oldum. sosyal hayatım öldü. 55 kilo idim wc gittiğimde kan aktığından sindirimimde bozuldu 70 kg oldum şimdi. Lütfen yardım edin bu açık yarayı nasıl kapatabilirim ne önerirsiniz lütfen yardım edn.