Tek Mesaj görüntüleme
  #1 (permalink)  
Eski 10-08-2016
Mynet soru Mynet soru kullanıcısı çevrimdışı
Senior Member

Giriş tarihi: Dec 2012
Standart Hemoraid ve fissür ameliyatı sonrası darlık

Sayın Prof. Dr. Korhan Taviloğlu iki kez hemoraid ve fissür ameliyatı oldum. Ama iyileşmedim. Daha Sonra bir gastro hocasına gittim. iltihaplanma var dedi .............................. lavman ve granül verdi 3 yıl gibi bir süre kullandım. 3 ay gibi aralıklarla kontrole çağırıyordu. sonra iyi geçiyor ilacı azaltalım dedi ve daha sonra ilacı kesti. İyileştiriniz artık kontrole sık gelmenize gerek yok dedi. Bu arada karaciğerimde yağlanma olmuş ve karaciyer fonksiyonları bozuluyor kilo vermemin gerektiğini söyledi 73 kg.dan 8 kg verdim.ancak değer hiç düşmedi. ilaçları bırakınca değer düştü. Şimdi yılda bir kontrole gideceğim. Benim kanamalarım aynen devam ediyor.genel cerraha gittim ilk ameliyatımda daraltılmıştı.ikinci ameliyatta biraz açtılar daha fazla açarsak tuvaletini tutamazsın dediler.Şimdi darlık mevcut.Şimdi gittiğim genel cerrah artık bir üçüncüsü söz konusu değil dedi.bana merhem ve fitil verdi sadece bunlarla bir süre rahatlatabiliriz dedi. Ben bitki çayı yada ilaç içmeden tuvalete çıkamıyorum ve karnımda ağrılar oluyor. haber sayfasında yazdığınız lifli gıdaları tüketiyorum ancak yinede rahat tuvalete çıkamıyorum sık sık kanama oluyor ve çalışıyorum oturmakta zorlanıyorum. Ne yapabilirim ne önerirsiniz.