Tek Mesaj görüntüleme
  #1 (permalink)  
Eski 28-01-2017
Yehari Yehari kullanıcısı çevrimdışı
Junior Member

Giriş tarihi: Jan 2017
Standart Anal fissür ve kabızlık

İyi günler hocam. 20 yaşında ve kadınım. Anal fissürüm 2016 haziran ayı civarında ani zorlanma sonucu oluştu ve sonrasında ara ara kabızlık yaşadığım için acısı arttı. Bir gün iyice kötü olunca doktora gittim ve şu an 5 aydır krem tedavisi görüyorum çatlak acısı neredeyse sona erdi kabız olmadığım sürece hiçbir acı olmuyor. Ancak bu sürec içerisinde son 2-2.5 ayda ben tuvaletimi tam yapamamaya başladım ve sıkça kabızlık yaşamaya başladım(önceden böyle sorunlarım olmazdı). Tam yapamadığım için ilk kısmı sert geliyor ve çok zorlanıyorum sonrası normal geliyor. Ancak hep bir dolgunluk hissiyle yaşıyorum ve ne zaman tuvalet hissi gelse tam olarak gelmesini bi müddet beklemem gerekiyor(yoksa gereksiz ıkınma yapıyorum) ama bu sürede de makatım istemsiz olarak içeri doğru kasılıyor, ben tuvalete gidip tuvaletimi yapmak için ıkınmaya kalkınca biraz ıkınmayı bıraksam hemen içeri doğru kendi kendine kasılıp gaitayı geriye gönderiyor. Zaten ıkınmaya korkar oldum bir de vücudum böyle tepkiler gösteriyor.Tuvaletten kalksam da, normal hayatıma dönsem de sürekli makatım içeriye doğru kuvvet uyguluyor, sanki ters ıkınma yapıyor gibi. Bir de tuvaletim bazen 15-20 dk içinde sürekli karında gaz sesleri, karın ağrıları, mide bulantıları ve gaz sancılarıyla geliyor. Kabızlık sebebini çözüp ona göre tedavi olmak istiyorum. Sizce sebebi çatlak mı?