Tek Mesaj görüntüleme
  #1 (permalink)  
Eski 11-04-2020
Mynet soru Mynet soru kullanıcısı çevrimdışı
Senior Member

Giriş tarihi: Dec 2012
Standart Dışkılamada değişiklik için ne yapmalı?

Dr. Bey merhaba , uzun süredir bağırsak problemi yaşıyorum ve daha önce ..............................................da kontrole gittim testler yapıldı fakat bir şey bulunamadı. Yaklaşık 8 ay önce başlayan problemim dışkımın solucan gibi ince olması 8 ay öncesine kadar normal durumdayken bağırsaklarında problemi olan mutasyon geçirmiş bi mantar hastalığına yakalanmış biri ile korunmalı ilişkiye girdim fakat sonrasında benimde bağırsak problemim onunkine benzer oldu testler yapıldı hiç bir şey görülmedi fakat bazen tuvalet kağıdında bi parça kan (nadiren bugune kadar 3 sefer) görebiliyorum 2-3 damla boyutunda. Tekrar kontrole gitmem gerekir mi bilmiyorum. Bu belirtiler önemli birşeyimi ifade ediyor acaba şu an hastaneye gitmeye korktuğum için size yazdım. Tuvalet alışkanlığım çok değişti tuvaletten çıkar çıkmaz tekrar geri dönebiliyorum günde en az 5 sefer çıkıyorum ve dışkım solucandan birazcık daha kalın şekilde bir sürü genellikte dipte batıyorlar. Sabahları küçük topçuklar olarak ihsalden birazcık daha normale yakın halde değişebiliyor. Ortalama olarak haftada 1 sefer normal tek bütün halde yapabiliyorum. Surekli kabızmışım gibi zorlanarak uzun sürede yapabiliyorum.Bana vakit ayırıp yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.Mail yolu ile iletişime geçtiğim için özür dilerim fakat hastanelere bu dönemde gidip hem riske girmek hem de hastaneyi bu sorunum ile meşgul etmek istemedim.