Tek Mesaj görüntüleme
  #1 (permalink)  
Eski 07-11-2015
Facebook soru Facebook soru kullanıcısı çevrimdışı
Senior Member

Giriş tarihi: Dec 2012
Standart Bağırsak mikrobu

Bagirsagin hastaliklarinin ana kaynagi bagirsak bulanan kandida albians ve E coli nin olmasi gerekenden cok yukarilara cikmasi degilmi sevgili hocam siki yiyecek kisitlamasi mantara ve e coliye karsi onu beslemicek ozel diyetler ve immun sisteminin guclendirilmesi ve bazi kombine tedavilerle bu tedaviler bagirsak florasi duzene girdikce belli araliklarla bana gore bu cok kombine bir tedavi ve tum bagirsak hastaliklati hizla iyilesebilir ulseratif kolit chron sizdiran bagirsak sendromu ve colyak gibi hastaliklarin ama gelis kaynaginin kandida albians oldugunu almanyada bir cok yazida okudum doktorlarla gorustum sordum kandida albians yukselince diger iyi bakterilerde yukselise geciyormus saten e coli gibi acinobakteri gibi bende sizdiran bagirsak sendromu olmustu kimi zaman ishal kimi zaman karin sisligi kabizlik goguste sikisma bir deri bir kemik kalmistim ama ben bu hastaligi kendim tedavi ettim suan sadece sut sut urunlerine allerji devam ediyor ve sekere aslinda bu allerjide degil bana gore mantari besleyen yiyecekler gida allerjisi denilen seyi tamamen hemen hemen ortadan kaldirdim kandida cogalinca fibrinojen trombosit gibi sonuclari yukseltip damar tikanmasina bile sebeb oluyor bunuda gordum bagirsak ikinci beyin bana gore vucutta orda flora bozulunca yuzde seksen immun sistemi saten bsgirsak mukozasinda ve bu kendini hic bir sekilde gostermiyor sunuda okudum bagirsak florasi normsle gelir ve siki bir anti mantar diyeti olursa ve buna eslik ben kendim icinde laktoz misir nisastasi ve seker tatlandirici olmayan ilaclar aldim kullandim b1. B6 100 mg gunde b12 ozel sivi formu glutamin ile birlikte magnezyum folik asit 5 mg b12 kulladigimda bes gun kullandim ……………………………. 10 mg yalama tableti kullandim agrasif zamaninda gunde 4 tane mide bulantisi ivin diye goruluyor ama ben mukozalari tamir ettigini okudum sanki ……………………………. hafta iki kere en baslangiclarda 4 veya bes ay gecince ……………………………. 250 kullandim yukselen E coliyi normal sayisina getirmek icin 6 ay sonrasi bir kere ……………………………. de denedim simdi sorarsaniz degerli hocam turkiye geldigimde hepsi en ust sinirda ve ben olcektim nerdeyse bu arada bagirsak florasi bozulunca tiroidi de yavaslatiyor saten immun sistemi 3 yerde timus bezi tiroid ve bagirsakta bana tiroid ilacida baslandi simdi sorarsaniz allaha sukurler olsun simdi ūlsereatif kolitin nedeni belli degil diyor ama benim yurtdisinda okudugum bir cok yazida gelis ilk ana kaynagi kandida albisns idnindeki mantarin asiri yukselmesi o ykselince E coli gibi bir bakterinunde asiri yukselip ona eslik etmesi ishale sebeb oluyor ama turkiyedende bulmustum bir yazi bunun ustune aynen soyle diyor chron ulseratif kolit colyak gida allerjisi bunun ana gelis kaynagi ksndida albians diyor kandida diyor kandida burdaki yazilarda sadece kadinlardaki ureme kisminda gibi cikiyor ama oyle degil kandida bana gore ilk dil florasini bozar yuttukca insan bagirsaginada yerlesir onu besleyen seyler yenildigindede hizla cogalir enzimkeri bozar sistemik hale gelir bu bilgilere en bastan sahib olsaydim belki bunlari hic yasamicaktim bu kadar sorunun aslinda nekadar basit kaynakli olustugunu arti su tib yazilarda cok okudum kandida sistemik hale geldiginde kalbe akcigere bir cok yere hizla ulasiyor kana karisir farkedilmezse kansere neden olur bunlarida okudum sizinde yazilarinizi okudum dinledim internet uzerinden hocam bu tedavilere yiyecek kisitlamasida gerektigini belirtmenizi rica ediyorum ben simdi uyiyim sukur ama duzelene kadar fok caba emek sarfettim